/home/platne/serwer269879/public_html/genmo.pl/inc_header_article.php on line 25
">

Bezpieczeństwo strony internetowej jest kluczowe dla każdego właściciela serwisu. Jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią jest CMS WordPress. Istnieje do niego wiele wtyczek pomagających w wykrywaniu i usuwaniu zagrożeń, wyszukiwania czy strona nie posiada wirusa.

Główne cechy popularnych wtyczek bezpieczeństwa WordPress

Wtyczki bezpieczeństwa dla WordPressa mają na celu chronić twoją stronę przed różnymi zagrożeniami, które mogą wpłynąć na jej działanie, zawartość lub prywatność użytkowników. Wśród najważniejszych cech tych wtyczek można wyróżnić:

 • Automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego kodu.
 • Ochrona przed atakami typu brute force.
 • Monitorowanie ruchu w czasie rzeczywistym.
 • Zapobieganie atakom DDoS.
 • Tworzenie kopii zapasowych strony.
 • Automatyczne aktualizacje baz danych zagrożeń.

Przedstawiamy kilka najlepszych wtyczek do skanowania i wykrywania wirusów w WordPress.

 1. Wordfence Security
  Jest to jedna z najbardziej popularnych wtyczek zabezpieczających WordPress. Oferuje skaner plików w poszukiwaniu złośliwego kodu, a także funkcje ochrony przed atakami typu brute force i monitoringiem ruchu w czasie rzeczywistym.
  Dowiedz się więcej
 2. Sucuri Security
  Sucuri oferuje wszechstronny zestaw narzędzi do monitorowania i czyszczenia zainfekowanych stron. Dzięki integracji z chmurą Sucuri, można również korzystać z funkcji ochrony przed atakami DDoS i ogniotrwałego zapora sieciowego.
  Dowiedz się więcej
 3. MalCare
  MalCare to kolejna zaawansowana wtyczka do bezpieczeństwa WordPress. Oferuje skanowanie w poszukiwaniu złośliwego kodu oraz funkcje automatycznego czyszczenia i tworzenia kopii zapasowych strony.
  Dowiedz się więcej
 4. Quttera Web Malware Scanner
  Ta wtyczka skanuje strony pod kątem złośliwych skryptów, trojanów, backdoors i innych zagrożeń. Posiada również funkcję monitorowania zmian w plikach.
  Dowiedz się więcej
 5. Anti-Malware Security and Brute-Force Firewall
  Oferuje ona skanowanie w poszukiwaniu znanych zagrożeń i aktualizuje swoją bazę danych, aby skutecznie wykrywać i blokować nowe zagrożenia. Dodatkowo, zawiera firewall chroniący przed atakami typu brute-force.
  Dowiedz się więcej
 6. Security Ninja
  Jest to kompleksowe narzędzie do zabezpieczania strony WordPress. Analizuje strony pod kątem słabych punktów, skanuje pliki w poszukiwaniu złośliwego kodu i oferuje wiele innych funkcji do optymalizacji bezpieczeństwa strony.
  Dowiedz się więcej
 7. iThemes Security
  Popularna w Polsce wtyczka oferująca wiele funkcji związanych z zabezpieczeniem WordPressa. Pomaga zabezpieczyć stronę przed atakami, usunąć słabe punkty i chronić przed nieautoryzowanym dostępem.
  Dowiedz się więcej
 8. All In One WP Security & Firewall
  Jest to kompletny pakiet zabezpieczeń dla WordPressa, który oferuje różnorodne funkcje, takie jak ochrona przed atakami brute force, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego kodu, a także zabezpieczenie bazy danych.
  Dowiedz się więcej
 9. Shield Security: Protection with Smarter Automation
  Wtyczka ta automatyzuje wiele zadań związanych z bezpieczeństwem, takich jak skanowanie, blokowanie niepożądanych użytkowników czy ochrona przed atakami. Jest łatwa w użyciu, a jednocześnie skuteczna.
  Dowiedz się więcej
 10. WP Cerber Security & Antispam
  Oferuje ona ochronę przed atakami brute force, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego kodu oraz funkcję monitorowania aktywności na stronie. Dodatkowo, zawiera skuteczny system antyspamowy.
  Dowiedz się więcej

Podstawowe funkcjonalności wtyczek bezpieczeństwa

Automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego kodu stanowi jedną z kluczowych funkcjonalności wielu wtyczek bezpieczeństwa dla WordPress. Dzięki tej funkcji właściciele stron mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich witryna jest regularnie monitorowana pod kątem potencjalnych zagrożeń. Skanery te analizują pliki strony, bazę danych oraz inne zasoby, aby wykryć niepożądane lub podejrzane fragmenty kodu, które mogłyby wskazywać na obecność malware lub innych zagrożeń. W przypadku wykrycia takiego kodu, administrator strony jest natychmiast informowany o potencjalnym problemie, co pozwala na szybką interwencję i usunięcie zagrożenia. Automatyczne skanowanie nie tylko chroni przed złośliwym oprogramowaniem, ale również podnosi zaufanie użytkowników do witryny, gwarantując im bezpieczne i niezmącone korzystanie z zawartości strony.

Chociaż różne wtyczki mogą mieć unikalne funkcje, istnieją pewne podstawowe funkcjonalności, które są wspólne dla większości z nich:

 • Detekcja i usuwanie malware i złośliwego kodu.
 • Firewall chroniący przed nieautoryzowanym dostępem.
 • Blokowanie adresów IP źródłowych ataków.
 • Alertowanie administratora o potencjalnych zagrożeniach.
 • Zabezpieczenie przed spamem w komentarzach.

Jak wybrać wtyczkę najbardziej pasującą do twojej strony?

Wybór odpowiedniej wtyczki bezpieczeństwa zależy od indywidualnych potrzeb twojej strony. Oto kilka kroków, które warto rozważyć podczas wyboru:

 1. Ocen swoje aktualne potrzeby bezpieczeństwa. Czy twoja strona jest często atakowana? Czy przechowujesz wrażliwe dane użytkowników?
 2. Przeczytaj opinie i recenzje wybranych wtyczek. Użytkownicy często dzielą się swoimi doświadczeniami, które mogą być cennym źródłem informacji.
 3. Upewnij się, że wtyczka jest regularnie aktualizowana przez twórców. Aktualizacje są kluczem do utrzymania bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.
 4. Testuj kilka wtyczek przed podjęciem ostatecznej decyzji. Niektóre mogą lepiej pasować do twojej strony niż inne.
 5. Rozważ zakup wersji premium. Często oferują one dodatkowe funkcjonalności i wsparcie techniczne.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia dla Twojej strony WordPress to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy stałe miesięczne pakiety wsparcia WordPress oraz jednorazową pomoc.

Data: 26-08-2023

#WordPress #wtyczki #bezpieczeństwo #skanowanie #wirusy

Twój Partner od WordPress'a