Jak szybko i skutecznie przeskanować stronę internetową WordPress i sklep WooCommerce w poszukiwaniu wirusów?

Niebezpieczeństwa w sieci czyhają na użytkowników na każdym kroku. Wystarczy jedno kliknięcie, aby trafić na zawirusowaną stronę, która może narazić bezpieczeństwo Twoich danych. Hakerzy tylko czekają na Twoje potknięcie. Jak skutecznie zapobiegać takim sytuacjom? W artykule znajdziesz kilka propozycji zewnętrznych skanerów online za pomocą których będziesz mógł przeskanować swoją stronę WordPress pod kątem wykrycia wirusów czy złośliwego oprogramowania.

Do czego służą skanery stron online?

Skanery stron online są narzędziami zaprojektowanymi do analizy i oceny bezpieczeństwa stron internetowych. Dzięki nim można szybko zidentyfikować potencjalne zagrożenia, takie jak złośliwe oprogramowanie, wirusy, trojany czy inne formy ataków. Skanery te działają w czasie rzeczywistym, skanując zawartość strony i jej kod w poszukiwaniu wszelkich nieprawidłowości. Dzięki temu właściciele stron mogą szybko reagować na potencjalne zagrożenia i zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom.

Jak należy korzystać ze skanerów antywirusowych stron?

Korzystanie ze skanerów antywirusowych stron jest proste i intuicyjne. Wystarczy wprowadzić adres URL strony, którą chcesz przeskanować, a narzędzie przeprowadzi analizę w ciągu kilku minut. Ważne jest regularne skanowanie strony, zwłaszcza po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian lub aktualizacji. Jeśli skaner wykryje zagrożenie, zwykle dostarcza szczegółowe informacje o rodzaju zagrożenia oraz zalecenia dotyczące działań, które należy podjąć w celu usunięcia problemu. Pamiętaj jednak, że skanery są tylko jednym z narzędzi w arsenale bezpieczeństwa i nie zastąpią pełnego planu bezpieczeństwa ani regularnych aktualizacji oprogramowania.

Jak przeskanować stronę internetową WordPress?

  • Sucuri SiteCheck - Link - Narzędzie do skanowania stron pod kątem złośliwego oprogramowania, ataków i uszkodzeń.
  • Google Bezpieczne Przeglądanie - Link - Skaner od Google, który ostrzega przed niebezpiecznymi stronami w wynikach wyszukiwania.
  • VirusTotal - Link - Narzędzie analizujące strony na podstawie wielu aplikacji antywirusowych.
  • Quttera - Link - Skaner online do wykrywania złośliwych plików i linków.
  • UpGuard Cloud Scanner - Link - Narzędzie do analizy bezpieczeństwa strony, certyfikatu SSL i plików cookies.
  • Norton Safe Web - Link - Skaner od Norton, który ocenia bezpieczeństwo przeglądanych stron.
  • Site Guarding - Link - Narzędzie do skanowania stron pod kątem złośliwych linków, skryptów JS i IFRAME.
  • Web Inspector - Link - Skaner online do sprawdzania strony pod kątem zagrożeń i złośliwego oprogramowania.
  • ScanURL - Link - Narzędzie do sprawdzania reputacji URL i potencjalnych zagrożeń.
  • URLVoid - Link - Skaner do analizy adresu URL pod kątem zagrożeń i reputacji w wielu bazach danych.

Chociaż w tym artykule skupiliśmy się na narzędziach dostępnych z zewnątrz, warto zaznaczyć, że istnieją również narzędzia, które można zainstalować bezpośrednio w WordPressie. Te wtyczki działają wewnątrz Twojej strony, monitorując ją na bieżąco i zapewniając dodatkową warstwę ochrony. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem zapoznaj się z tym artykułem Wtyczki do skanowania i wykrywania wirusów w WordPress.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia dla Twojej strony WordPress to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy stałe miesięczne pakiety wsparcia WordPress oraz jednorazową pomoc.

Data: 25-08-2023

#wordpress #bezpieczenstwo

Twój Partner od WordPress'a