/home/platne/serwer269879/public_html/genmo.pl/inc_header_article.php on line 25
">

7 kluczowych czynników wpływających na cenę strony WWW opartej o WordPress

Tworzenie strony internetowej to nie tylko kwestia techniczna, ale także finansowa. Koszty mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się, co wpływa na cenę strony opartej o WordPress, przedstawiamy 7 kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę:

1. Rodzaj strony

Wybór między stroną wizytówką, standardową czy rozbudowaną jest jednym z najważniejszych decyzji podczas tworzenia strony. Strony wizytówkowe, skupiające się na podstawowych informacjach o firmie, są zazwyczaj tańsze. Natomiast strony rozbudowane, z wieloma funkcjami i podstronami, mogą znacząco podnieść koszty projektu.

2. Indywidualny projekt graficzny

Gotowe szablony są wygodne i często tańsze, ale jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, warto zainwestować w indywidualny projekt graficzny. Tworzenie niestandardowego designu od podstaw może znacząco zwiększyć koszty, ale przynosi unikalny i profesjonalny wygląd strony.

3. Liczba podstron

Każda dodatkowa podstrona to dodatkowa praca dla projektanta i programisty. Więcej podstron oznacza więcej treści do zaprojektowania, skonfigurowania i optymalizacji.

4. Funkcje i integracje

Chociaż WordPress oferuje wiele wtyczek i rozszerzeń, niektóre funkcje, takie jak sklep internetowy czy system rezerwacji, mogą wymagać dodatkowej konfiguracji i integracji, co wpływa na koszty.

5. Wersje językowe

Jeśli Twoja strona ma być dostępna w kilku językach, konieczne będzie tłumaczenie treści i dostosowanie strony do wielojęzyczności. To dodatkowy czas i praca, co wpływa na końcową cenę.

6. Zawartość strony (content) i zdjęcia

Dobrze napisane teksty i profesjonalne zdjęcia mogą znacząco wpłynąć na wizerunek strony. Jeśli potrzebujesz treści stworzonych od podstaw lub profesjonalnych sesji zdjęciowych, musisz uwzględnić to w budżecie.

7. Dostosowanie strony pod kątem SEO, linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek to klucz do jej widoczności w sieci. Prace związane z SEO, takie jak optymalizacja treści, linkowanie czy analiza słów kluczowych, mogą generować dodatkowe koszty.

Podsumowując, tworzenie strony na WordPress to złożony proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Aby uniknąć niespodzianek w kosztorysie, warto z góry określić swoje potrzeby i oczekiwania oraz dokładnie przeanalizować każdy z powyższych punktów.

Data: 04-09-2023

#WordPress

Twój Partner od WordPress'a